ANTALYA'DA KONGRE TURİZMİ

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı, sivil toplum örgütleri ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği 40. yıl etkinlikleri kapsamında ‘Antalya’da Kongre Turizmi’ adlı bir konferans düzenledi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Tunç Uluç; “Antalya’ya bir üniversite kazandırmak için çıktığımız bu yolda, işbirliği içerisinde bu gibi etkinliklerin devamını diliyorum” dedi.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M.Bilal Arık, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleriden Dr. H.Tuba Kaya’nın da katıldığı konferansta, Antalya Kongre Bürosu Direktörü Sinan İnan ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Akın Aksoy konuşmacı olarak yer aldılar. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Nuri Özaltın Konferans Salonunda, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı’nın düzenlediği ‘Antalya’da Kongre Turizmi’ adlı konferansta konuşan İnan, kongre turizminin Dünya’daki ve Türkiye’deki konumu ve kongre turizminin öneminden bahsederek Antalya’da ulusal ve uluslararası gerçekleşecek başlıca kongrelerle ilgili bilgiler verdi. İnan sözlerini “Antalya kongre turizm konusunda önemli potansiyele sahip bir şehir. Bu bağlamda gerekli alt yapı ve üst yapı imkanlarını sağlamak ve koordine etmek için bir kongre bürosunun varlığı önemli hale geliyor. Kongre turizmi yılın her ayı yapılabildiği için deniz turizminden daha avantajlı. 175 bin koltuk kapasiteli Antalya’da bu koltukların değerlendirilebilmesi için 1996 yılından bu yana kar amacı gütmeden çalışıyoruz” diyerek sonlandırdı. Prof.Dr. Akın Aksoy ise konuşmasında, yönetim fonksiyonları ve detay yönetiminden bahsederek, “İyi bir ekip çalışması, planlama, koordinasyon, denetim ve örgütlenme kongre turizm açısından önemlidir. Antalya’nın kongre turizmindeki payını arttırmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Aksoy, kongre merkezlerinin özellikleri ve eksikliklerine değinerek konuşmasını bitirdi.
Konferans, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tunç ULULÇ ve Üye Dr. H. Tuğba KAYA ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M.Bilal Arık’ın konuşmacılara plaket takdim etmesiyle sona erdi.

ANTALYA'DA KONGRE TURİZMİ

Burs başvuruları için detaylı bilgi

YUKARI