​“İktİsadİ ve İdarİ Bİlİmler Fakültesİ Laboratuvarı” Açılış Törenİ

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı tarafından öğrencilerin akademik çalışmalarına ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ne bağışlanan Bilgisayar Laboratuvarı 04 Aralık 2014 Perşembe günü düzenlenen bir törenle açıldı.

100 bilgisayarı destekleme kapasitesine sahip bir sunucu, erişim cihazları, monitör ve benzeri donanımların yer aldığı, bakım ve yenileme maliyetleri ile enerjiden tasarruf sağlayan Laboratuvarın açılışına, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tunç ULUÇ, Genel Sekteri Tuba KAYA, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat KARAÖZ, öğretim üyeleri ve idari personel katıldı.
 
Törene katılan Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç ULUÇ; Vakıf olarak kuruluşundan bugüne Üniversiteye destek vermeği  sürdürdüklerini  dile getirerek, “Bugün herkesin gurur duyacağı bir bilim yuvası haline gelen Üniversitemizin çağdaş eğitim koşullarında,  geleceğin değerli meslek ve bilim adamlarını yetiştirebilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Ben ve Vakıf yönetimindeki diğer arkadaşlarım, ihtiyaçların tespiti için kurucusu ve 41 yıldır destekçisi olduğumuz Üniversite ile sürekli temas halindeyiz. Üniversiteye ve eğitime desteğimiz her gün artarak devam ediyor ve edecektir.” diye konuştu.
 
Açılışta konuşan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Murat KARAÖZ açılışı yapılan Bilgisayar Laboratuvarının öğrencilere ve eğitime büyük katkı sağlayacağını belirterek “ Fakültemize ve Üniversitemize bu laboratuvarın kazandırılmasında destek olan Antalya Üniversite Destekleme Vakfı’na şahsım, Fakültem ve Üniversitem adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
Tören, Vakıf ve Üniversite protokolünün kurdele kesimi ve laboratuvarları gezmesi ile sona erdi.

İİBF Laboratuvarı Açılış Töreni

Burs başvuruları için detaylı bilgi

YUKARI