Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu Barista Atölyesi ve Gastronomi Uygulama Atölyesi Açılışı

27.04.2019

 

Türkiye’nin İlk ve Tek Barista Atölyesi Göynük’te Açıldı

 

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı desteği ile Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’na kurulan “Barista Atölyesi” ve “Gastronomi Uygulama Atölyesi-2” uygulama birimlerinin açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

 

Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen açılış törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç, Meslek Yüksekokulu Müdürü Cem Oktay Güzeller, Mülki İdare Amirleri,  öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Açılışta konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, ‘Göynük Meslek Yüksekokulumuz Türkiye’de ilk ve tek tematik yüksekokul olma özelliğini devam ettiriyor. Bugün Barista Atölyesi ve Gastronomi Uygulama Atölyesi açılışını gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle, kurulduğu günden bu yana Üniversitemizden desteklerini esirgemeyen  Antalya Üniversite Destekleme Vakfı’na ve Mokka Kahve yetkililerine  teşekkürlerimi sunuyorum.’ dedi.

 

Antalya Üniversite Destekleme Vakfı Başkanı Tunç Uluç ise;‘Türkiye’nin ilk Barista atölyesini Akdeniz Üniversitesi’ne açmanın gururunu yaşıyoruz. Vakfımızın Yönetim Kurulu ekibiyle bu açılışlardan büyük bir gurur duyuyoruz. Çünkü ülkemizin çağdaş çocukları bu atölyelerde eğitim alarak meslek sahibi olacaklar ve gerek ülkemizin farklı şehirlerinde gerekse dünyanın farklı ülkelerinde gönül elçilerimiz olacaklar.’ ifadelerini kullandı.


Burs başvuruları için detaylı bilgi

YUKARI